SCANDAL URIAS facut de suedezi in presa locala, dupa infrangerea cu Romania: Ce ar fi facut arbitrul Coltescu in timpul meciului! Dezvaluirile selectionerului

Selectionerul Suediei, Janne Andersson, a declarat, marti, dupa meciul cu Romania, de la Craiova, ca al patrulea oficial, Sebastian Coltescu, ii strig

Gimnastica ritmica: Ieseanca Andreea Verdes, multipla medaliata la Cupa Irina Deleanu
Simona Halep este cea mai buna jucatoare a lumii pe zgura! Si-a surclasat adversarele in topul intocmit de WTA

Selectionerul Suediei, Janne Andersson, a declarat, marti, dupa meciul cu Romania, de la Craiova, ca al patrulea oficial, Sebastian Coltescu, ii striga „fault” in casca arbitrului de centru la orice intrare a unui jucator suedez asupra unuia roman.

„L-am auzit pe arbitrul de rezerva, care era roman, strigand (n.r. – fault) impotriva noastra timp de 90 de minute. Cand s-a intamplat in fata noastra, am devenit toti frustrati si ii inteleg pentru modul in care au reactionat (n.r. – jucatorii de pe banca Suediei, care au protestat). La final, arbitrul de rezerva s-a imbratisat cu jucatorii romani, a fost ciudat sa vezi asa ceva. Nu crezi ca e posibil sa se intample asa ceva. Este lipsa de respect, parca ne-am intors in anii 80”, a declarat Andersson, potrivit presei suedeze, anunta News.ro.

Reprezentativa Romaniei a invins, marti seara, cu scorul de 1-0 (0-0), selectionata Suediei, calificata la Cupa Mondiala, intr-un meci amical disputat la Craiova. Golul a fost marcat de Dorin Rotariu, in minutul 57, cu un sut din careu, la coltul lung.

Meciul a fost arbitrat de israelianul Roi Reinshreiber, ajutat de Danny Krasikow si Matityahu Yakobov. Arbitru de rezerva a fost Sebastian Coltescu.