Fara Messi, Argentina a fost umilita de Spania, la Madrid, scor 6-1: Brazilia a invins, in deplasare, Germania

Reprezentativa Spaniei a invins, marti seara, cu scorul de 6-1, selectionata Argentinei, intr-un meci amical disputat la Madrid. Golurile spaniolil

Politehnica Iasi a reununtat la argentinianul Gaston Marcel Conlon
Afacerea paguboasa Cristiano Ronaldo. Analiza care arata pierderi pe toate cele trei fronturi

Golurile spaniolilor au fost marcate de Diego Costa ’12, Isco ’27, ’52, ’74 si Iago Aspas ’55, ’73. Pentru Argentina a inscris Otamendi, in minutul 39, anunsa News.ro.

Lionel Messi nu a jucat, el acuzand dureri musculare. Argentinianul a urmarit meciul din tribuna.

Tot marti, Anglia a remizat cu Italia, scor 1-1. Au marcat Vardy ’26 pentru gazde si Insigne ’87 (penalti) pentru italieni.

Germania a fost invinsa de Brazilia, scor 1-0, golul fiind inscris de Gabriel Jesus, in minutul 37.

In alte partide de marti, Belgia s-a impus in fata Arabiei Saudite, scor 4-0, si Polonia a invins Coreea de Sud, scor 3-2.