CSMS Iasi, la un pas sa ia Cupa Romaniei la futsal

Formatia CSMS Iasi a pierdut la mare lupta Cupa Romaniei la futsal, dupa ce a pierdut pe terenul campionaei, City'us Tg. Mures, dupa prelungiri, cu scorul de 7-4 (4-4; 3-2).

Iata ce oferte la apartamente mai sunt pe piata imobiliara ieseana
Noutati in ceea ce priveste concursul de titularizare

Chiar daca gazdele porneau ca mari favoriti, iesenii s-au autodepasit, ridicandu-se la nivelul adversarilor.

Primele minute ale meciului au fost de „foc“. Iesenii au deschis scorul, prin Ruxandari, in minutul 2, iar gazdele au punctat de nu mai putin de trei ori, in trei minute, prin Ignat, Raimond si Covaci.

Scorul pauzei a fost stabilit de Gutu, in minutul 9.

Imediat dupa pauza, Ruxandari a punctat pentru 3-3, iar in minutul 46, Catarama a adus CSMS in avantaj.

A urmat un asalt continuu al gazdelor, care au reusit sa trimita meciul in prelungiri, prin Gherman, in minutul 43.

Plusul de experienta al gazdelor s-a vazut in extra-time, cand City'us Tg. Mures a punctat de trei ori, prin Gherman (‘47), Stoica (‘43) si C. Matei (‘48).

Despan, de la formatia ieseana, a luat cartonas rosu, in minutul 47.

In urma acestei victorii, City'us Tg. Mures a reusit eventul, fiind si campioana Romaniei.