Vremea ii da batai de cap Simonei Halep: O noua partida a fost amanata la Cincinnati. Cand se va relua MECIUL

Franta a cucerit al treilea titlu mondial in Croatia
Poli Iasi respira

Partida Simona Halep – Ashleigh Barty, din turul 3 al turneului Premier 5 de la Cincinnati, a fost reprogramata pentru vineri, 17 august, ora 18:00 (in Romania), pe terenul ”Central”, potrivit Mediafax.

Ploile au dat batai organizatorilor si joi – 16 august, astfel ca mai multe meciuri au fost intrerupte sau amanate, fiind reprogramate pentru vineri. Simona ar fi trebuit sa intre joi pentru a doua oara pe teren, dupa victoria cu Tomljanovic (si acest meci s-a intins pe 2 zile), dar acest lucru nu s-a mai intamplat. In schimb, este foarte posibil ca Halep sa joace vineri doua meciuri.

Partida din turul 3 cu Ashleigh Barty a fost reprogramata la orele pranzului la Cincinnati (ora 18:00 in Romania). Daca va castiga aceasta intalnire, Simona va juca in sferturile de finala tot in aceasta zi cu Lesia Tsurenko, undeva spre ora 4:00 in Romania. Programul acestei saptamani de la Cincinnati seamana izbitor cu cel de saptamana trecuta de la Montreal, cand Halep a castigat turneul. De aceasta data insa vremea a fost mult mai capricioasa.

Simona Halep si Ashleigh Barty se intalnesc pentru a doua oara in ultima saptamana, cele doua jucatoare fiind adversare si in semifinale la Montreal. Liderul mondial a castigat destul de clar, cu 6-4, 6-1, intr-o ora si 11 minute.